29
Apr

Úbohá Grácia napriek veľkej snahe mnohých ľudí prehrala svoj boj o život.

Určite si všetci pamätáte na smutný príbeh Grácie, týranej vlčiačky nájdenej v jarku pri ceste. Pri jej záchrane stálo mnoho ľudí, ktorí jej chceli pomôcť. Od mladých ľudí, ktorý ju našli a nahlásili ju záchranárom, cez ľudí z Piešťanského útulku a pánom doktorom na veterine nedal jej osud dlho spávať a robili nemožné na jej záchranu. Dlhodobo týraná sučinka bola na pokraji života, zúbožená, vysilená a zmierená so smrťou, keď jej týto ľudia ukázali, že ešte má prečo zabojovať a žiť. A Grácia aj zabojovala a postavila sa na nohy, začala znovu žiť a tešiť sa z milujúcich ľudí okolo seba. Tešila sa krátkych 7 týždňov, ktoré akoby chcela za odmenu venovať ľuďom, ktorí jej pomohli a aby si ešte aspoň na krátku chvíľku vychutnala to, čo jej celý život bolo odopierané, láska. Aby neodišla na druhý svet bez tejto skúsenosti, prekonala všetky svoje sily a potešila nás svojou prítomnoťou. Našla milujúci domov u pani doktorky, ktorá sa o ňu starala a zdalo sa, že aj keď s problémami, ale bude šťastná. O jej príbehu sme písali aj na týchto stránkach a jej príbeh ľudí veľmi chytil za srdiečko. Všetci sme jej držali palce, ale zdá sa, že ona už bola rozhodnutá, len nám ľuďom chcela dať šancu napraviť to zlo, čo bolo na nej páchané a potom chcela v pokoji odísť, lebo už nemala síl. Jej život bol príliš ťažký, krutý a boľavý, aby vládala ísť ďalej. Je telíčko bolo natoľko zdevastované, že Grácia opustila tento svet a pridala sa ku svojim kamarátom v nebíčku.

Zo stránok Piešťanského útulku citujem :

 “Dozvedeli sme sa smutnú správu, ktoré oznamujeme najneradšej. Gracia skončila svoju životnú cestu.Jej stav sa v sobotu veľmi zhoršil, stále odpadávala, prepukla hlboká pyoderma,nemohla dýchať,dusila sa a nebolo už v silách veterinárky ju zachrániť.Odišla na následky dlhodobého týrania, ale aspoň posledných 7 týždňov žila obklopená milujúcou rodinou, ktorá by jej zniesla aj modré z neba.
Spinkaj Gracia,rodina ťa bude dlho oplakávať, veľmi si im prirástla k srdcu svojou oddanosťou ,prítulnosťou a neuveriteľnou vďačnosťou za každý láskavý dotyk.Tvoj odchod nás bolí všetkých.”

Milá Grácia, je nám veľmi ľúto, že si sa z láskavého domova nemohla tešiť dlhšie. Veríme, že za dúhovým mostom ti bude už len dobre, že si budeš rada spomínať na tých pár ľudí vo svojom živote, ktorý ťa ľúbili a ktorým na tebe záležalo. Že si bola aspoň na chvíľku šťastná a neľutovala si, že si sa rozhodla ešte chvíľku požiť medzi nami. Spojila si svojim príbehom veľa ľudí a budeme na teba radi a dlho spomínať. Grácia zlatíčko, odpočívaj v pokoji, ktorý si zaslúžiš.

S tichou spomienkou na túto skvelú psiu dámu zapaľujem sviečku, aby jej dušička našla pokoj.

Bc. Zdenka Suchá  

Foto : útulok Piešťany a internet  

Niečo o mne...
Vitajte na mojej stránke, kde sa chcem s Vami podeliť o získané informácie a pocity, ktoré som zažila a zažívam so zvieratami. Verím, že každý si tu niečo nájde a budem rada za nápady a poznámky o čo by som mohla uvedenú stránku obohatiť. zsucha(at)animal-life.sk
Vyhľadávanie:
Najnovšie komentáre
© Copyright 2010-2019 www.Animal-life.sk. All rights reserved. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Proudly powered by WordPress.