13
Máj

Slepý psíček znovu hľadá nový domov.

Ďalší slepý psík, ktorý doplatil na ľudskú nevďačnosť a na starobu skončil na ulici. Našiel sa na lúke ako samučký vo svojej slepote blúdi a hľadá cestu domov. To, či bol vyhodený vlastným majiteľom pre svoju slepotu alebo sa zatúlal a už nenašiel cestu späť nikto nevie. Momentálne sa ho ujali v OZ Strážni anjeli, ktorí mu však nedokážu poskytnúť potrebnú starostlivosť, akú slepé zvieratko potrebuje. Je vyplašený z prostredia do ktorého sa dostal a neskutočne trpí zavretý v malom koterci. Skúste si predstaviť, že ste slepý, prídete o domov a naskytnete sa v malom priestore, kde všade okolo počujete brechot cudzích psov. Bez pritúlenia, pohladenia a kontaktu, ktorý je pre slepé zvieratká veľmi dôležitý a v podmienkach útulku to jednoducho nestíhajú, aj keby veľmi chceli. Preto má tento krásavec už len trošku času na nájdenie domova, inak budú musieť pristúpiť k jeho uspatiu, aby sa netrápil. Psíček má zhruba 13 rokov, ale je v dobrej kondícii, miluje život a hladkanie. Má skvelú povahu, vie sa rýchlo zorientovať a rád sa zabáva. Jeho očká by mal vyšetriť dobrý veterinár, možno tam je nádej na zlepšenie stavu, šedý zákal sa dá operovať a psík by mohol prežiť ešte pár kvalitných rôčkov života. V prvom rade mu však treba nájsť domov a dostať ho von z tej malej klietky, kde veľmi narieka. Prosím ak máte podmienky pre tohto psíčka, skúste mu zachrániť život a prežiť s ním pekné chvíle. Veď ani my ľudia nelámeme palicu nad slepými a starými ľuďmi, skúsme sa rovnako zachovať aj k zvieratám. Veľmi prosím, dajte mu šancu ukázať vám, akú má chuť žiť.

Bc. Zdenka Suchá

Kontakt : OZ Strážni anjeli  t.č. 0908/661 737 alebo 0904/609 772

Aktualizácia 16. 5. 2012 : po snahe veľkého množstva ľudí sa v pomerne krátkom čase podarilo tomuto rozkošnému deduškovi nájsť láskavý domov, kde sa mu budú venovať a poskytnú mu dostatok priestoru i lásky po zvyšok jeho života. Držíme ti veľmi palce miláčik, aby tvoja staroba bola už len pokojná a krásna, taká akú si zaslúžiš.

Aktualizácia 17.5.2012 : stalo sa to, čoho som sa obávala a adopcia padla, psíček žiaľ nejde do nového domova, lebo pani je vraj nezodpovedná ohľadom adopcií, má zlú povesť, preto si OZ netrúfa ho k nej poslať. Preto opäť hľadáme pre psíka naozaj zodpovedný domov, nezaslúži si takéto zaobchádzanie, prosím porozmýšľajte, či by sa u vás nenašlo kúsok miestečka.

Niečo o mne...
Vitajte na mojej stránke, kde sa chcem s Vami podeliť o získané informácie a pocity, ktoré som zažila a zažívam so zvieratami. Verím, že každý si tu niečo nájde a budem rada za nápady a poznámky o čo by som mohla uvedenú stránku obohatiť. zsucha(at)animal-life.sk
Vyhľadávanie:
Najnovšie komentáre
© Copyright 2010-2019 www.Animal-life.sk. All rights reserved. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Proudly powered by WordPress.