3
Jún

Šarik s trpkou minulosťou verí už len nám, ženám. Nájde sa pre neho milujúca panička ?

Šarik je krásny zhruba 1O ročný nemecký ovčiak s krutou minulosťou. Celých 7 rokov života, ktoré prežil u svojho pána bol kruto týraný . Kopance, šibanie bičom a kruté zaobchádzanie bolo každodennou realitou. Žil uviazaný na reťazi či zavretý v malej klietke, nepoznal pohladenie či chutné jedlo. Jedinou jeho útechou bol pre neho psí kamarát, malý psíček, ktorý žil ešte horšie ako on sám. Zavretý v pivnici, v tme, v otrasných podmienkach. Boli si vzájomnou útechou v ťažkých chvíľach. Až do dňa, keď sa strašné podmienky podpísali na stave malého kamaráta, ktorý sa uzavrel do seba, začal byť agresívny aj na svoju paničku, ktorá ich oboch vždy pred bitkou chránila. Bitá bola totiž celá rodina až do doby, keď tyran putoval do väzenia. Psíkovi sa však už nedalo pomôcť pre nenapraviteľné zmeny na psychike a musel byť utratený. Šarik takto prišiel o jediný svetlý moment vo svojom ťažkom živote. Panička sa rozhodla pomôcť aspoň jednému psíkovi a poprosila ľudí z útulku, aby mu našli dobrý domov, ktorý si rozhodne zaslúži. Pomôcť tomuto psíkovi sa rozhodli v útulku Kežmarok, kde chudák čaká už 3 roky. V útulku má svojich obľúbených ľudí, ale cudzím veľmi nedôveruje. Najlepšie si rozumie so ženami, chlapov sa bojí, čomu sa vôbec nečudujem. To, čo si zažil počas dlhých 7 rokov tento úžasný pes, ktorý mal behať po lúkach, trénovať povely, nosiť aportíky a milovať svoju rodinku sa nedá nazvať ani životom. Bitka, reťaz, kopance, hlad a to stále dokola dlhých 7 rokov. Je obdivuhodné, že to chudák tak dlho vydržal. Ľudia v útulku sa snažia o to, aby nám ľuďom začal opäť veriť. Jeho vek nie je prekážkou, je to stále aktívny psík a túži byť ešte ľúbený. Myslíte, že sa medzi nami ženami nájde tá pravá pre Šarika ? Ak ste zostala na život sama, je vám smutno a potrebujete skvelého priateľa a ochrancu na ceste životom, skúste dať Šarikovi šancu. Viem si ho predstaviť, ako vás ochráni, poteší a naplní vaše dni radosťou. Skúste sa milé dámy zamyslieť, či by ste práve vy nevedeli poskytnúť Šarikovi priateľstvo a pomoc zabudnúť na minulosť. Ja mám doma rovnakého s podobným osudom a je to ten najlepší kamarát. Viac informácii o Šarikovi vám poskytnú v útulku Kežmarok, kde sa psík nachádza. Veľmi ti držím zlatíčko packy, aby si už konečne našiel to pravé srdiečko len pre seba.

A toto je ten môj , s veľmi podobným osudom.

Bc. Zdenka Suchá

Kontakt : utulok@post.sk, tel.č. 0904/346 806

Foto : útulok Kežmarok 

Niečo o mne...
Vitajte na mojej stránke, kde sa chcem s Vami podeliť o získané informácie a pocity, ktoré som zažila a zažívam so zvieratami. Verím, že každý si tu niečo nájde a budem rada za nápady a poznámky o čo by som mohla uvedenú stránku obohatiť. zsucha(at)animal-life.sk
Vyhľadávanie:
Najnovšie komentáre
© Copyright 2010-2019 www.Animal-life.sk. All rights reserved. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Proudly powered by WordPress.