4
Máj

Nové možnosti v očkovaní psíkov.

Dnes sme opäť po roku s našim psíkom absolvovali preočkovanie proti základným psím ochoreniam a ako vždy sme s pánom doktorom viedli dlhé rozhovory, týkajúce sa hlavne starostlivosti o zvieratká a nových možnostiach prevencie či liečby. MVDr. Martin Mitra je jedným z veterinárov, ktorý poctivo informuje svojich klientov o všetkom potrebnom a mnohokrát povie oveľa viac ako je jeho povinnosť. Táto profesionálna črta sa mi na ňom veľmi páči. Aj dnes sme z ambulancie odišli s novými informáciami a rada vám ich sprostredkujem.

GARANCIA NOBIVAC – je nový systém očkovania, ktorý vám dáva finančnú záruku ochrany vašich psíkov proti psinke, parvoviróze, hepatitíde, leptospiróze a besnote v prípade, že dôjde počas ich života k prelomeniu imunity. Nobivac si je účinnosťou svojich vakcín natoľko istý, že ručia finančnou zárukou, čo sa doposiaľ nevyskytlo u žiadnej značky vakcín. Zárukou ručia u všetkých psov, ktorí boli riadne očkovaní proti spomenutým chorobám podľa vakcinačnej schémy Garancie Nobivac. Jednoducho povedané, že ak vám ochorenie psík na niektorú z týchto chorôb aj napriek očkovaniu podľa tejto schémy, Intervet s.r.o. spätne uhradí náklady na nutné diagnostické vyšetrenia, liečbu a cenu psa v prípade jeho úhynu do výšky 350 Euro. Ochorenie však musí byť potvrdené laboratórnym vyšetrením. To znamená, že okrem špičkovej imunitnej ochrany vášho psíka získavate aj finančnú záruku v prípade prepuknutia ochorenia.

Podmienky : do systému Garancia Nobivac budú zaradené psy vakcinované podľa základnej schémy proti ochoreniam, na ktoré sa záruka vzťahuje.

1. Základný vakcinačný program musí prebehnúť podľa predpísaných schém.

2. Psy musia byť očkované veterinárnym lekárom s registrovanou praxou, zodpovedajúcou zákonom SR a požiadavkám Komory veterinárnych lekárov SR.

3. Jednoznačná dokumentácia o základnom vakcinačnom programe a pravidelných revakcináciach musí byť vedená veterinárom vo vakcinačnom preukaze alebo petpase (identifikácia psa nezameniteľne označená mikročipom, dátum vakcinácie, názov vakcíny vrátane čísla šarže).

4. Respiračné ochorenia vyvolané vírusom parainfluenzy psov, CAV 2 a Bordetella sp. nie sú do systému zahrnuté, pretože sú súčasťou multifaktoriálnych ochorení.

5. Spoločnosť Intervet s.r.o. zavádza systém Garancia Nobivac dobrovoľne a na vlastné náklady, preto si vyhradzuje právo pravidlá zmeniť alebo systém ukončiť. Tento systém nezahŕňa v súčasnosti neznáme kmene alebo formy ochorení.

6.Garancia Nobivac sa nevzťahuje na psy s oslabeným imunitným systémom z dôvodu silnej infestácie parazitmi, nedostatočnej výživy alebo z iných dôvodov, prípadne na psy zaradené do akéhokoľvek výskumu.

Kedy sú psy už pod zárukou systému ?

Záruka nastupuje 21 dní po ukončení základného vakcinačného programu. Záruka trvá počas platnosti vakcinácie (vyplýva z vakcinačnej schémy).Použitie iných vakcín ako Nobivac počas záruky proti ochoreniam, na ktoré sa vzťahuje automaticky psíka zo systému vylučuje.

Mne sa táto myšlienka garancie osobne páči, je zrejmé, že firmy v snahe získať zákazníka sa budú snažiť  o vysokú kvalitu vakcín a bonusy navyše pre svojich klientov. To, že chrániť svojich psíkov pred smrteľnými chorobami je nutné, vie každý dobrý chovateľ psíka. Očkovanie im poskytuje ochranu zdravia a súčasne chráni nás i naše peňaženky, pretože prevencia je lepšia a lacnejšia ako liečenie. Ďalšou prevenciou je ochrana psíkov proti vonkajším parazitom a teraz aktuálne v sezóne kliešťov vám prestavím nový účinnejší obojok od firmy Bayer.

OBOJOK FORESTO :

Firma Bayer má dlhoročnú tradíciu vo výrobe obojkov proti vonkajším parazitom a o ich účinnosti som sa presvedčila osobne na našom psíkovi. V súčasnej dobe prichádzajú na trh s novinkou, obojkom FORESTO 38 cm pre malých psov do 8 kg a FORESTO 70  pre veľkých psov nad 8 kg. Obojok odpudzuje a hubí kliešte po dobu 8 mesiacov a je účinný aj proti nedospelým štádiám bĺch a kliešťov. Vodeodolný aj pri každodennom kúpaní, nemusíte ho dávať dole z krku psa, má lepší mechanizmus vylučovania aktívnej látky. Obojok je bezpečný pre ľudí, zvieratá aj životné prostredie a čo je veľký bonus je bez zápachu. Foresto je obojok novej triedy s účinnou látkou Imidakloprid 10% a Flumetrin 4,5%. Účinnosť proti blchám je okamžitá po nasadení obojku a väčšina kliešťov je odpudená skôr, ako sa stačia prisať. Obojok vykazuje rýchle repelentné účinky u bezmála 100% kliešťov po dobu 8 mesiacov. Jediná nevýhoda je vyššia cena, ktorá sa pohybuje od 26 Euro (e-shopy) až po 30 Euro u veterinárov. Verím však, že časom aj cena povolí a bude dostupnejší pre chovateľov. Či už sa rozhodnete pre nový alebo starší typ obojku je podstatné, že svojho psíka chránite pred ochoreniami prenášanými kliešťami, o ktorých sme písali v článku “Sezóna kliešťov začina.”

O novinkách z veterinárnej ambulancie vás budeme pravideľne informovať na našej stránke. Pripravujeme pre vás novinky v oblasti poistenia vašich miláčikov, o tom však nabudúce.

Bc. Zdenka Suchá

Zdroj : Intervet s.r.o. a MVDr. Martin Mitra

Foto : internet a archív autorky  

 

Niečo o mne...
Vitajte na mojej stránke, kde sa chcem s Vami podeliť o získané informácie a pocity, ktoré som zažila a zažívam so zvieratami. Verím, že každý si tu niečo nájde a budem rada za nápady a poznámky o čo by som mohla uvedenú stránku obohatiť. zsucha(at)animal-life.sk
Vyhľadávanie:
Najnovšie komentáre
© Copyright 2010-2019 www.Animal-life.sk. All rights reserved. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Proudly powered by WordPress.