16
Máj

Kačenka a jej slepý syn si hľadajú spoločný domov.

Táto úžasná dvojica kríženčekov jazvečíka sú matka so synom, ktorý už žiaľ vekom prišiel o zrak. Sú to 12 a 11 ročný psíci, ktorých sa opäť jeden zodpovedný majiteľ zbavil vtedy, keď najviac potrebovali pomoc. Sú na seba veľmi naviazaní a navyše Kačenka sa o svojho syna vzorne stará. Bak sa orientuje v prostredí len vďaka nej, na prechádzky chodia len spoločne. Ich puto je veľmi silné a Bak by určite bez mamičky veľmi trpel a trápil sa, bol by stratený v tme slepoty. Bak sa vo všetkom spolieha na svoju matku a ona vie, že ju potrebuje. Preto im hľadáme spoločný domov, kde by si mohli spokojne dožiť svoje životy. Spoločnosť si budú robiť navzájom, preto ich zvykanie na novú rodinku určite nebude problémom. Boli by ideálny k starším ľuďom na záhradku, kde by si spokojne nažívali. V ich veku už nemajú veľké nároky na pohyb, sú pokojní a prítulní, čo by starší ľudia určite mohli oceniť. Znesú sa aj s druhými psíkmi a rozhodne by sa vedeli spolu zabaviť. Určite si nezaslúžia dožívať v útulku už len preto, aký krásny vzťah medzi sebou majú. Kiežby všetci rodičia mali so svojimi deťmi podobné vzťahy. V tomto Kačenka a Bak môžu ísť príkladom nám ľuďom. Aj keď sa v poslednej dobe vyskytlo veľa opustených starých psíkov verím, že aj tejto malej rodinke dáte šancu, tak ako už mnohokrát predtým. Veľmi sa za nich prihováram a držím im palčeky. Nedá mi nepridať básničku od pani Věry Čechové, ktorú inšpirovali práve tieto obdivuhodné psíky.

Majitel odložil dva staré psíčky,
my už jsme proplakali všechny kapesníčky.
Kačenka dělá Bakovi vodiče,
tak jak se správně mají starat rodiče.


Pečuje o synka dnem i nocí černou,
nenajdete milejší duši věrnou.
Byly bychom velmi šťastní za ně,
kdyby našli člověka a vlídné dlaně,
které pohladí a odvedou si je oba,
vždyť čekají tu..no to už je doba.


Ještě nenašel se ten pravý zvířomil,
který by oba dva si navždy osvojil.
My ale věříme v jejich den,
kdy vejde bránou člověk ten,
který jimi bude okouzlen.


Kačenka pochopí, že štěstí usmálo se na ně,
a olíže pánovi jeho bílé dlaně.


Pošlete tuhle zprávu do všech stran,
že Bak a jeho Maminka jsou stále tam,
v zájmovém chovu Hněvice u Štětí,
ať jejich příběh, se světem rozletí…

 Bc. Zdenka Suchá
 
Niečo o mne...
Vitajte na mojej stránke, kde sa chcem s Vami podeliť o získané informácie a pocity, ktoré som zažila a zažívam so zvieratami. Verím, že každý si tu niečo nájde a budem rada za nápady a poznámky o čo by som mohla uvedenú stránku obohatiť. zsucha(at)animal-life.sk
Vyhľadávanie:
Najnovšie komentáre
© Copyright 2010-2019 www.Animal-life.sk. All rights reserved. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Proudly powered by WordPress.