3
Mar

Elinka si vás získa. (adoptovaná)

Elinka je mladá mačička, ktorá od mačiatka žila pri hlavnej ceste a denno denne ju ohrozovali autá, psíčkari a neprajní ľudia. Podarilo sa jej prežívať pri kanáli, kde sa vyhrievala v zime a ľudia sa ju tu naučili i kŕmiť. Vďaka tým pár dobrákom sa mala pomerne dobre, aspoň bruško mala vždy plné a o to ostatné sa už postarala ona sama. Je to veľmi zdatná, životaschopná mačička, ktorú však v poslednej dobe začali ohrozovať majitelia objektu, ktorý sa medzitým postavil na mieste, kde Ela prežívala a snažili sa ju všemožne vyhnať. Možno i v dôsledku prenasledovania mala zranenú nôžku, ktorá sa jej však hojí a začala ju pomaly používať. Aby sa Elinke nestalo ešte niečo horšie, zobrali sme ju od cesty ku nám, kde prežila dva týždne a musím povedať, že je to jedna z najlepších miciek z ulice, aké som tu mala. Skvelá povaha, rýchlo sa adaptovala na nové prostredie i naše mačky, je v dobrom zdravotnom stave a ošetrená proti vonkajším i vnútorným parazitom. Dnes sme ju previezli do depozitu mačky SOS, kde podstúpi kastráciu a bude si hľadať trvalý domov, z ktorého ju už nikto nevyženie. Ela miluje hladkanie a dlhý spánok v mäkkej deke, je nenáročná, zvyknutá žiť i vonku. Hľadáme pre ňu rodinku, kde by ju milovali a poskytli by jej bezpečie do ďalšieho života. Lúčenie s Elou bolo veľmi ťažké a verím, že i vy by ste si s ňou dokázali vytvoriť skvelý vzťah. Ak vás toto nádherné stvorenie oslovilo, kontaktujte prosím pani Sylviu Sopčákovú zo združenia mačky SOS ozmackysos@mackysos.sk alebo mňa na zsucha@animal-life.sk. Dajme Elinke spoločne šancu.

Bc. Zdenka Suchá

Foto : súkromný archív autorky

22.3.2013 Dnes bola Elinka adoptovaná do skvelej rodinky z Varína, kde sa s ňou budú hrať detičky a bude si užívať v rodinnom domčeku s výbehom a už nikdy nebude trpieť zimou a hladom. Eluška si to rozhodne pre svoju skvelú povahu zaslúži, držíme ti palce Ela a myslíme na teba.

Niečo o mne...
Vitajte na mojej stránke, kde sa chcem s Vami podeliť o získané informácie a pocity, ktoré som zažila a zažívam so zvieratami. Verím, že každý si tu niečo nájde a budem rada za nápady a poznámky o čo by som mohla uvedenú stránku obohatiť. zsucha(at)animal-life.sk
Vyhľadávanie:
Najnovšie komentáre
© Copyright 2010-2019 www.Animal-life.sk. All rights reserved. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Proudly powered by WordPress.